Savaitė be patyčių

Kiek nuotykių turėjo patirti skudurinukė!

Kiek džiaugsmo ir laimės atnešė į pasaulį!

Kad ir kaip buvo elgiamasi su tavimi, likdavai visuomet kantri.

Kiek galėtum pamokyti mus meilumo ir ištvermės, jei tik mokėtum kalbėti…

Džonas Griuelas

Šios savaitė įkvepėja tapo Džono Griuelio knyga „Skudurinė Onutė“. Ilgus metus praleidusi senelės skrynioje skuduriukė savo vatinėje galvelėje sukaupė daugybę išminties, saldaininėje širdelėje – gerumo, todėl visada randa išeitį net ir iš didžiausios bėdos.

Veiksmo savaitės „Be patyčių“ metu grupių pedagogai vaikams skaitė, pasakojo pasaką „Skudurinė Onutė ir dažytojas“. Pedagogės kartu su vaikais kalbėjo apie tai, kas juos skaudina, o kas džiugina, kaip galima padėti draugui ir saugiau pasijusti sunkioje situacijoje.

Tėvai paraginti kartu su vaikais namuose rasti lėlytę ar pliušinį žaisliuką, kuris būtų kuo nors panašus į skudurininkę: galbūt jam reikia prisiūti iškritusią sagutę, gal reikia pritvirtinti plaukų sruogelę ar kitaip sutvarkyti. Radus tokį žaisliuką, siūlėm tėvams pamėginti jį kartu su vaiku atnaujinti ir atsinešti į darželį. Savaitės pabaigoje visi su savo atgaivintais „skuduriukais“ susirinkome salėje. Pedagogės suvaidino vieną iš skudurinės Onutės istorijų „Skudurinė Onutė ir kitos lėlės“, kurioje pasakojama apie puikybę ir pažeminimą bei atlaidumą ir rūpestį. Po renginio mažųjų globojamos skuduriukės laimingos ir kupinos meilės iškeliavo į „Drugelyje“ surengtą parodėlę.

DSC00714 DSC01143 DSC01147 DSC02444 DSC02449 DSC02464 DSC02466 DSC02478 DSC02494 DSC02504