Renginiai

 2014 METAI

AITVARO ŠVENTĖ

   Smagu ir simboliška, kad nerūpestinga vasara, atostogos prasideda gražia – Tarptautine vaikų gynimo diena. Vasara jau moja ir kviečia vaikus kuo dažniau mėgautis gražiu oru, žaisti, išdykauti, keliauti. Tad vasarėlę pasitikome su gera nuotaika. Kieme aidėjo smagus vaikų juokas, nuotaikinga muzika.  Svečiuose lankėsi Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų skyriaus darbuotojos ir Pepė Ilgakojinė. Vaikai su pedagogais ir Pepe Ilgakojine žaidė žaidimus, dainavo daineles.
  Šventės pabaigoje vaikų laukė siurprizas- nuo Pepės Ilgakojinės gavo dovanų.

  VISIEMS LINKIME ŠILTOS IR GRAŽIOS VASAROS!

„MAŽASIS FUTBOLIUKAS DARŽELYJE“

     Futboliukas – mažasis futbolo brolis.Tai žaidimas, kai dalyviai žaidžia trys prieš tris, mušdami įvarčius į mažus vartus. Žaidžiama ne suprastu kamuoliu, o su mažesniu ir minkštesniu. Žaidžiant futboliuką svarbiausia ne ūgis, ne smūgis, o tikslumas.

  Mažieji „Skruzdėliukų“, „Smalsučių“, „Pelėdžiukų“, „Kačiukų“ grupių futbolininkai turėjo laikytis garbingo ir sąžiningo žaidimo taisyklių – saugoti draugą, nesistumdyti. Palaikymo komandos iškėlę plakatus, skandavo, palaikė savo grupės komandas. Po ilgų ir garbingų kovų nugalėjo draugystė. Mažieji futbolininkai išsiskirstė su gera nuotaika ir šypsenomis.

 

EDUKACINĖ VEIKLA „AGURKO SKONIO EKSKURSIJA“
„SKRUZDĖLIUKŲ“ GRUPĖ

EDUKACINĖ VEIKLA „DUONOS KELIAS IKI STALO“ PRIENŲ KRAŠTO MUZIEJUJE
„SKRUZDĖLIUKŲ“ GRUPĖ
 „Skruzdėliukų‘ grupės vaikai Prienų krašto muziejuje dalyvavo praktinėje – pažintinėje programoje „Duonos kelias iki stalo“. Autentiškoje  valstiečio trobos aplinkoje patys vaikai kartu su muziejaus darbuotojomis suformavo užminkytos duonos kepalėlius.
  Kol duona kepė, vaikai susipažino su ilgu duonos keliu, – nuo rugio pasėjimo iki iškeptos duonelės padėjimo ant stalo, – pamatė seniausius žemės įdirbimo, javų apdorojimo padargus, senovinius rakandus, galėjo pamėginti iškulti rugius spragilu, sumalti akmeninėmis girnomis, išgirdo apie tikėjimą magiškąja duonos galia, lemiančią derlių, žmogaus, šeimos gyvenimą.
  Iškeptus duonos kepalėlius iš muziejaus vaikai išsinešė kaip  SAVO DUONUTĘ.

 

KULTŪRINĖ-EDUKACINĖ EKSKURSIJA TRAKUOSE
PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO „PELĖDŽIUKŲ“ GRUPĖ
   „Pelėdžiukų“ grupės vaikai lankėsi Trakų istorijos muziejuje. Neįprastoje aplinkoje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto pilies Didžiojoje menėje, žiūrėjo muzikinį lėlių spektaklį “Voro vestuvės“, pagal Just. Marcinkevičiaus poemėlę. Tai pasaka apie nedorėlį vorą, sumaniusį pagrobti saulę. Spektaklio metu vaikai regėjo juokingą vabalėlių pasaulį. Po spektaklio vaikai susipažino su Trakų pilies istorija.

AKCIJA “ TYLOS STEBUKLINGA VERSMĖ“

 

 VAIKŲ MINTYS

KOTRYNA. Sužinojau, kad nesunku sekti pasaką. Pasakoj yra gražių žodžių prirašyta.
LAIMUTĖ. Knyga man auksas. Aš jas myliu, neplėšau, skaitau gražiai.
ADELIJA. Kai man skaito pasakas, tada man gera.Mano svajonė išmokti skaityti.
IGNAS. Aš sukūriau pasaką apie varlę, o galvojau visas dienas. Jei pamatau suplyšusias suklijuoju. Knyga man kaip gyva atrodo.
DŽESTINA. Man patinka vartyti knygas, pasakas žiūrėti. Patinka senesnės knygos.
MIJA. Jas skaitai, gali sužinoti labai daug.
ADOLFAS. Man, kad mokinčiausi skaityti, lavinčiaus savo protą ir parašyčiau savo knygą.
ROBERTAS. Aš jas saugoju stalčiuje.
MYKOLAS. Aš laikau lentynoje.
IEVA. Man labai patinka„Mamulė Mū“.
GABGIELĖ . Man patinka pasaka“Pelenė“.
EDGARAS. Aš negaliu sulaukti, kada eisime į biblioteką?
LUKAS. Aš buvau su mama bibliotekoj. Išsirinkau dvi knygeles. Mama man skaitė, skaitė ir užmigo.
 EDGARAS    Mano mamos močiutė Liudvisiutė mane myli.
  • Kaip tave myli?
  • Paskaito pasaką.
AUKLĖTOJA. – Vaikai, ar jums patinka lankytis bibliotekoje?
VAIKAI     Taip, labai.
AUKLĖTOJA      O kodėl?
AUGUSTINAS     Kad ten gražu.
EDGARAS       – Ten daug žaislų, ne tik knygų.
ARIMATAS  -Ten dirba geros tetos.
IEVUTĖ      – Ten yra žuvytės.
EDGARAS   – Ten dar yra kompiuterių.

                     KO MES GALIME PASIMOKYTI IŠ KNYGŲ?

Galim pasimokyti, kaip draugauti, kaip būti geriems.

                                                                                         / Vaikų kalba netaisyta /

 „SKRIDO ORO LĖKTUVĖLIS“ TARPTAUTINEI AVIACIJOS DIENAI PAMINĖTI

  Visi mes gyvename planetoje, kurios vardas Žemė. Transporto priemonių kuriomis galima keliauti aplink pasaulį yra įvairių, viena iš jų yra lėktuvas. Kadangi jis išvysto labai didelį greitį, jį galime vadinti greičiausia susisiekimo priemone. Balandžio 12 d. yra minima kaip tarptautinė aviacijios diena, todėl mūsų darželyje buvo nuspręsta paminėti šią dieną ir drauge su vaikais aptarti dangaus erdves, spalvinti, lankstyti popierinius lėktuvėlius.

APLINKOS TVARKYMO AKCIJA „KARTU MES GALIME DAUGIAU“

    Tikslas: sumažinti šiukšlių kiekį ir įtakoti ilgalaikius jaunų žmonių elgesio pokyčius.
   Talka skirta motyvuoti vaikus būti pilietiškais, matyti ne tik savo kiemą, bet ir visą save supančią aplinką.
   Aplinkos tvarkymo talkoje dalyvavo vaikai, pedagogai, auklėtojų padėjėjos ir tėvai. Susiskirstę grupelėmis rinkome šiukšles, lapus Meno mokyklos parkelyje, tvarkėme pakeles. Po darbo džiaugėmės švaria ir tvarkinga aplinka.

VEIKLŲ CIKLAS „KELIONĖ Į DRAUGYSTĖS SALĄ“

 Poreikis bendrauti – vienas iš pirmųjų ir pagrindinių socialinių poreikių – atsiranda pirmosiomis gyvenimo dienomis, todėl pasirinktas/sukurtas veiklų ciklas („Kelionė į draugystės salą“, „Mokausi dalintis“, „Mano grupės draugas liūdi“, „Pasitikiu savo draugu“, „Žaidžiame kartu“, „Mano dovana draugui“,  „Kartu mes galime daugiau“, „Aš girdžiu ne tik save, bet ir tave“, „Aš ir mano draugai“, „Draugystės sala“)  paliečiantis įvairius bendravimo aspektus. Jų dėka išsiaiškintos pagrindinės bendravimo problemos ir nuspręsta į kurias sritis reikia atkreipti dėmesį.

LITERATŪRINĖ-MUZIKINĖ VALANDĖLĖ „LAIŠKAS PASAULIO VAIKAMS“
SKIRTA TARPTAUTINEI VAIKŲ KNYGOS DIENAI
 
Ištrauka „ LAIŠKAS PASAULIO VAIKAMS“
  Skaitytojai dažnai rašytojo klausia, kaip jis rašo – iš kur jo kūriniai atsiranda. Iš mano vaizduotės, atsako rašytojas. Na taip…ko gero, linkteli galvom skaitytojai. Bet kur toji jūsų vaizduotė, iš ko ji susideda, ar kiekvienas ją turi?
  Na, sako rašytojas, ji be abejo, yra mano galvoje ir susideda iš vaizdinių, žodžių ir prisiminimų, iš kitų kūrinių ir žodžių atgarsių, iš daiktų ir melodijos nuotrupų, minčių, veidų, baisenybių, iš formų, žodžių, judesių, iš žodžių ir bangų, iš peizažų, iš žodžių ir kvapų, jausmų, spalvų, iš rimtų, iš trakštelėjimų ir švilpukų, iš skonių ir energijos pliūpsnių, iš mįslių, vėjelio dvelksmo ir iš žodžių.
 Be abejo, vaizduotę turime visi – kitaip juk negebėtume svajoti.
Skaitytojų ir klausytojų vaizduotė irgi grįsta žodžiais.  Skaitytojas kūriniui toks pat svarbus kaip ir rašytojas. Paprastai kūrinys turi tik vieną autorių, t.y. rašytoją, o skaitytojų – šimtus arba tūkstančius, gal net milijonus.  
 Visus to paties kūrinio skaitytojus sieja kažkas bendra. Kiekvienas jų atskirai, o tam tikra prasme ir visi kartu jie iš naujo sukuria rašytojo vaizduotės jau pagimdytą istoriją.
Gal būt tai geriausias iš visų žmonijos veiksmų.
Nesiliaukite skaitę!                                               / Siobhan Parkinson/
 
  „Skruzdėliukų“,“Smalsučių“, „Kačiukų“, „Pelėdžiukų“ grupių vaikai dalyvavo Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje vaikų knygos gimtadienyje. Vaikams bibliotekininkė perskaitė kreipimąsi „Laiškas pasaulio vaikams“. Vievio kultūros namų Jaunimo dramos būrelio vaikai vaidino ištraukas iš geriausių 2013 metų vaikų knygelių. Šventę papuošė darželio vaikų pagaminti skirtukai knygelėms. „Pelėdžiukų“ grupės vaikai padovanojo „Draugystės knygelę“ apie vienišą apleistą pilį, kurią aptiko vaikai ir joje apsigyveno.Apleista pilis tapo draugystės pilimi. Vaikai deklamavo eilėraščius apie knygeles, dainavo daineles apie pavasarį.

SOCIALINIS PROJEKTAS „GYVENU SVEIKAI, MĄSTAU BLAIVIAI“

   Siekiant tinkamai paminėti 2014 metus – Vaikų sveikatos metus, darželyje vykdoma prevencinė veikla orientuota į sveikatos svarbą ir žalingus įpročius. Įstaigoje nuspręsta atlikti alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo tyrimą, naudota anketinė apklausa. Remiantis gautais apklausos duomenimis nuspręsta pagrindinį dėmesį skirti tabako vartojimo prevencijai. Darželyje paskelbtas darbų konkursas, kuriame buvo kviečiami dalyvauti visi 4-7 amžiaus įstaigos ugdytiniai ir jų šeimos nariai, vedamos pamokėlės apie rūkymą ir jo žalą. Pasaulinės sveikatos dieną (balandžio mėn. 7 d.) suorganizuota darbų paroda ir pristatyti konkursiniai darbai darželio bendruomenei. Visi įstaigos nariai galėjo balsuoti už jiems patinkančius darbelius, taip buvo išrinkti trys geriausi darbai.  Visiems dalyviams įteiktos padėkos, trijų geriausių darbelių autoriams medaliai. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento organizuojamam konkursui buvo padaryta išrinktų darbelių kompozicija, nufotografuota ir išsiųsta dalyvauti konkurse.

 

VEIKSMO SAVAITĖ BE PATYČIŲ

  Kaip kartą labai seniai gyveno laimingi žmonės su savo vaikais ir, kad kiekvienas gimdamas gaudavo po mažutį švelnutėlį švelnukų maišelį. Ir Šiltų Švelnukų labai visiems reikėjo. Nes juos gavęs žmogus, kaip mat pasijusdavo pilnas šilumos ir švelnumo. Ir dalijosi žmonės Šiltais Švelniukais. Tereikėdavo kyštelti ranką į maišelį. Vos išvydęs dienos šviesą jis virsdavo dideliu pūkuotu Šiltu Švelnuku, priglausdavo žmogus prie kūno, užliedamas jį geru jausmu. Visiems jų užtekdavo, visi buvo labai laimingi, jausdami šilumą ir švelnumą. / Claude Steiner /

  Pedagogai vaikams skaitė Claude‘o Steinerio „Šiltų Švelnukų pasaką“. Šilti Švelnukai – draugiškumo simbolis. Norėdami apgyvendinti Šiltus Švelnukus vaikų širdyse, vaikai ir jų tėveliai gamino Švelnukus, o vėliau jais dalinosi. Psichologo Claudi‘o Steinerio sugalvoti Švelniukai tapo puikia tarpusavio santykių metafora, primenančia suaugusiems ir vaikams, ko kiekvienam iš mūsų reikia.

  Kūrybinio plenero “DRAUGŲ PIEVA“ vyresniųjų grupių vaikai kartu su jaunesniojo amžiaus vaikais kūrė bendrą darbą. Nusidrėkė spalvinga draugų pieva, kuri simbolizuoja darželio ugdytinių draugystę.

  „Pelėdžiukų“ grupės vaikai, dalyvaujantys programoje „ZIPIO DRAUGAI“ sukūrė „Draugystės knygą“ apie vienišą apleistą pilį, kurią aptiko vaikai ir joje apsigyveno. Apleista pilis tapo draugystės pilimi. Šią knygą vaikai padovanos Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų skyriui.

Svečiuose Vievio lopšelyje-darželyje „Eglutė“

Varžybos „Linksmoji olimpiada“

„VELYKOS“

Pažadinus, kas buvo užmigdyta,
Velykų saulė patekėjo rytą.
Prisikėlė žolę, medį, plukės žiedą
Ir vis per dangų rieda…

„GANDRINĖS“

  Mintyse kiekvienas esame pasižadėję, kad kai sulauksime pavasario, būsime dėmesingesni gėlei ir medžiui, čiulbančiam paukščiui ir vienas kitam. Atskubėjęs į šventę gandras išvydo daugybę paukštelių. Žaidybine forma vaikai iš arčiau susipažino su Lietuvos nacionaliniu paukščiu – gandru. Prisiminė gražias ir prasmingas mūsų senolių tradicijas ir papročius. Vaikai kartu su gandru žaidė žaidimus, dainavo daineles, minė mįsles. Šventės pabaigoje visų dalyvių laukė malonus siurprizas – tradicinės gandro vaišės. Gandras visus pavaišino Gandro desertu “KAR KAR“.

Gurgu gurgu į Kaziuko turgų

  Su atbundančia gamta, su vyturio čiurenimu atskubėjo tradicinė šventė – Kaziuko mugė.      
  Pramogėlė prasidėjo pokalbiais grupėse, papasakojant vaikams apie Kaziuko mugės papročius ir tradicijas. Kviesliai – kaimo muzikantas ir Kazytė pakvietė visus vaikus į pramogą „Gurgu gurgu į Kaziuko turgų
                  Kas pirks, kas parduos,
                  Kas uždyka atiduos“.
 Salėje Kazimieras ir Kazytė vaikams papasakojo iš kur jie atkeliavo? Visos grupės išradingai  ir kūrybingai pristatė į šventę atsinešę liaudies meistrų dirbinius. Kazimieras su Kazyte visus apdovanojo riestainiais.  Dainavome smagias lietuvių liaudies dainas,  šokome smagius liaudies žaidimus.

ŽIEMA ŽIEMA, BĖK IŠ KIEMO

   ŽIEMA ŽIEMA, BĖK IŠ KIEMO – taip varome įgrįsusią žiemą per Užgavėnes. Ir neveltui, juk šios šventės tikslas – prisišaukti pavasarį. Užgavėnės senovėje švęsta triukšmingai ir linksmai – sočiai valgyta mėsos, vengta sunkių darbų, kitaip visus metus nebus poilsio.
   Pykdamiesi pasirodė Lašininis su Kanapiniu. Jie vis negalėjo apsispręsti, kuris turi toliau karaliauti. Visą ginčą išsprendė rungtynės Lašininio su Kanapiniu. Nugalėjo Kanapinis. Nuo šiol septynias savaites surimtėsime ir lauksime pavasario ir šv. Velykų šventės.
   Persirengėliai varydami iš darželio kiemo žiemą pamatė Morę. Morė – mitinė žiemos dvasia, kuri šventės pabaigoje sudeginama.  Į uždegtą laužą vaikai sumetė visas blogybes,  savo negeroves, melą. Persirengėliai iš šeimininkės gavo blynų. Visi vaišinosi,valgė – oi kokie skanūs, gardutėliai buvo…

 

„PER KNYGĄ, PER ŽODĮ, PER SPALVĄ BELDŽIAMĖS Į KIEKVIENĄ MAŽĄ ŠIRDELĘ…“

„LIETUVOS VALSTYBĖS GIMTADIENIS DARŽELYJE“

  Lietuvos gimtadienį visų grupių vaikai šventė salėje. Iškilmingai sugiedojo Tautišką Giesmę. Priešmokyklinės „Kačiukų“ grupės ugdytiniai vaidino sakmę „Gedimino sapnas“. Vaikai deklamavo lietuvių poetų eiles ir dainavo dainas skirtas Lietuvai.
 
VAIKŲ MINTYS APIE LIETUVĄ
 
GIMTINĖ – KUR VISA ŠEIMA GIMĖ IR KARTU AUGO.
LIETUVA – TAI ŠALIS, SU PAVADINIMU LIETUVA. ŠALYJE YRA DAUG MIESTŲ, JOS VĖLIAVA GELTONA, ŽALIA IR RAUDONA – TRISPALVĖ. VIENA, KAIP SAULĖ, KITA ŽALIA, KAIP MIŠKAS, O RAUDONA KRAUJAS. KAI DAUG ŽŪDAVO ŽMONIŲ, KAI BŪDAVO KARAI, LIETUVIAI KARIAVO UŽ LIETUVĄ.
                                                                                                                        Kipras 6 m.
ŽINAU, KAD ANKSČIAU STATYDAVO PILIS ANT PILIAKALNIŲ, LIETUVA TURI KRYŽIŲ KALNĄ, MIŠKUS, JŪRĄ IR TURI SAVO SOSTINĘ, TURI EŽERŲ, UPIŲ, PASTATŲ, KELIŲ.       
                                                                                                              Dominykas 6 m.
 
AŠ TAI NORIU ČIA GYVENTI, NES ČIA GYVENA MANO SENELIAI.
                                                                                                                   Gabrielė 7 m.
GIMTINĖ YRA LIETUVA, ELEKTRĖNAI IR DAUGIAU NEŽINAU.
                                                                                                                      Karolis 6 m.
ŽINAU UPĘ LIETUVOS, KURI VADINASI – NEMUNAS.
                                                                                                                    Aurimas 7 m.
KUR GYVENA ŽMONĖS TEN IR YRA GIMTINĖ.
                                                                                                                         Greta 7 m.
LINKĖJIMAI LIETUVAI
 
GERUMO! NES GERUMAS YRA DIDŽIULĖ JĖGA PASAULYJE
                                                                                                                         Rojus 5 m.
KAD VISI MYLĖTŲ LIETUVĄ, KAD VAIKAI NEŠIUKŠLINTŲ
                                                                                                                   Kotryna 5 m.
KAD DARYTŲ GERUS DARBUS
                                                                                                             Augustinas 5 m.
STIPRYBĖS
                                                                                                                      Adelija 5 m.
SU MEILE LIETUVAI, DAUG ŠVENČIŲ, ŠYPSENŲ, SVEIKATOS
                                                                                                           Margarita 5 m.

„IR VISUS MUS LIETUVA AUGINA“

MANO GIMTINĖ –  MIŠKA,
UPĖ, DANGUS IR DIRVA,
EŽERO KRANTAS – VISKAS,
O VISKAS – TAI LIETUVA.

                           PRANAS MAŠIOTAS

AUGU KARTU SU KNYGA

„Niekas kitas taip nesudomina ir neugdo vaiko vaizduotės, kaip knyga.  Pamatyti džiaugsmą vaiko akyse, kai jis perskaito pirmąjį žodį ir į rankas pasiima pirmąją knygutę.  / Astrida Lingren /

 Skaitymas – tai bendravimo būdas, kuris padeda vaikui suvokti pasaulį ir patį save. Klausydamas suaugusiųjų skaitymų knygų vaikas mokosi gražios kalbos, lavėja jo atmintis,vaizduotė, kūrybiškumas.
  Vaikams salėje surengtas lagamino pristatymas“Mano vaikystė knyga“, kurio metu buvo pristatytas spektaklis, siužetą spektakliui kūrė ir vaidino auklėtojos Ginta, Laima ir Rita. Smagu buvo vaikams, kai šis lagaminas atsidarė, jis buvo pilnas knygų. „Blogoji“ mergaitė Ritutė nemokėjo elgtis su knygelėmis, o „Geroji“ mergaitė Gintutė ir auklėtoja Laima papasakojo vaikams ir Ritutei, kaip reikia elgtis su knygelėmis. Kiekvienai grupei buvo padovanotos“Knygos saugojimo taisyklės“.
  Lagaminas su knygelėmis iškeliavo į seklyčią. Vaikai su pedagogais apsilankys seklyčioje, atvers knygų lagaminą ir pasiners į pasakų šalį. Vaikai padedami pedagogų savo mintis apie knygas ir skaitymą užrašys ir sudės į albumą.

 2013 METAI

ADVENTINIAI SKAITYMAI

SUSITIKIMAS SU KALĖDŲ SENELIU

TARPTAUTINĖS ANTIKORUPCIJOS DIENOS MINĖJIMAS DARŽELYJE

TOLERANCIJOS DIENA DARŽELYJE

Rugsėjo 1 – oji pradeda rudenį – dar žydintį, bet jau susimąsčiusį ir norisi tikėti, kad geltonas rugsėjo takelis, atvedęs vaikus į darželį, bus šviesus, lygus ir linksmas.

 

SVEIKINAME PEDAGOGUS ĮSTAIGOJE

SVEČIUOSE AMSIS

RUDENĖLIO ŠVENTĖ

DARŽELIO SKAITOVŲ KONKURSAS

 ELEKTRĖNŲ SAVIVALDYBĖS SKAITOVŲ KONKURSAS MŪSŲ DARŽELYJE

 

SAVAITĖ BE PATYČIŲ

„PAGRANDUKAS“

EDUKACINĖ PROGRAMA „DUONOS KELIAS IKI STALO“

GANDRINĖS

BELAUKIANT GRĮŽTANČIŲ PAUKŠČIŲ

UŽGAVĖNĖS DARŽELYJE

 „MUMS SMAGU, KAI MES KARTU“

 

“ PASTATYSIM SMĖLIO PILĮ“

Informacija atnaujinta — 2016/04/08 | << ATGAL

Elektrėnų vaikų lopšelio-darželio „Drugelis“ direktorė Justina Zaleckienė

PAIEŠKA SVETAINĖJE

Projektai

Projektai
Projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės“ naujienos

Leidinys „Vaikų sveikatos žemėlapis“

Leidinys „Vaikų sveikatos žemėlapis“

Steigėjas

Steigėjas

Elektrėnų vaikų lopšelis-darželis „Drugelis“
Įstaigos kodas 190649911
A. s. LTxx xxxx xxxx xxxx xxxx
Bankas

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Direktorė – Justina Zaleckienė

Sodų g. 7, 26103 Elektrėnai
Tel./faks. (8 528) 39217
Tel. (8 528) 39720
El. p.: darzelisdrugelis@gmail.com

2024 © Elektrėnų vaikų l-d „Drugelis“
Versija neįgaliesiems