Konferencija „Knyga veda pažinti pasaulį“

Knyga – viena patvariausių vertybių ir šiandieną nepakeičiama į jokią kitą. Ji išmoko skaitymo meno ir pasakojimo, išmoko pažinti pasaulį ir save. Jau ankstyvojoje vaikystėje knyga turi ypatingą prasmę. Iš knygos vaikas sužino ne tik daug naujo, bet ir mokosi suvokti gėrį, grožį. Elektrėnų vaikų lopšelyje-darželyje „Drugelis“ vykdomas ilgalaikis projektas „Augu kartu su knyga“. Elektrėnų savivaldybės pedagogų bendruomenei buvo organizuota metodinė-praktinė konferencija. Šios konferencijos tikslas – pasidalinti ir apibendrinti sukauptą gerąją patirtį apie vaikų skaitymą. Konferencijoje dalyvavo ikimokyklinių įstaigų, Elektrėnų pradinės mokyklos pedagogai, Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų skyriaus darbuotojai, darželio „Drugelis“ bendruomenės nariai, savivaldybės švietimo paslaugų centro atstovas.

„Gandriukų“ grupės vaikai pagal P. Mašioto pasakėles „Palėgusi obelis“ parodė spektaklį (V. Paulauskaitė). Konferencijoje skaityti pranešimai „Knygų skaitymo reikšmė vaiko asmenybės formavimuisi“ (psichologė I. Puronienė), „Skaitymo reikšmė mokinių ugdymui(si) ir tobulinimui(si) (B. Surdokienė, E. Volosevičienė), „Prasmingas bibliotekos ir įstaigos bendradarbiavimas“ (G. Akulevičienė, A. Kananavičienė), „Per knygelę į vaiko širdelę“ (V. Ruseckienė, V. Degulienė), „Augu kartu su pasaka“ (R. Lukoševičienė, L. Kamparskienė), „Knygos vaidmuo namų aplinkoje“ (A. Jokšienė), „Pirmieji žingsniai link bibliotekos“ (G. Petkevičienė), „Knygelė veda pažinti pasaulį“ (L. Eitminavičienė), „Skaitymas – komunikacinė ir estetinė pramoga“ (G. Bičiukienė), „Jums maži ir dideli“ (R.Česonienė). Konferencijos dalyviai pasikeitė naudinga patirtimi apie skaitymo formas, skatinančias vaikų ugdymą(si), skatinant daugiau laiko praleisti kartu su knyga.

DSCN2383 DSCN2393 DSCN2399 DSCN2400 DSCN2404 DSCN2408