Darželis – draugystės miestas

Projekto metu kiekvieną rytą salėje skambant muzikai vyko rytmetinė mankšta. Su šypsena veiduose pedagogai, vaikai ir personažas Kiškis pasisveikindavo skanduote: „Jei sportuosime visi, būsime labai sveiki“.

Projekto pirma savaitė  pavadinta „Renkasi draugai į būrį“. Į jaunesniojo amžiaus grupes atėjo naujų draugų. Mokėmės susipažinti, bendrauti, dalintis žaislais. Veiklos metu vaikai mokėsi būdų, kaip tinkamai spręsti iškilusias rūpesčius, žaidė žaidimus, kurie ugdo draugiškumą. Priešmokyklinių grupių vaikai dėliojo pačių sukurtą draugystės dėlionę.

Projekto antra savaitė pavadinta „Kas man gali padėti?“. Veikla orientuota į vaikų savisaugos įgūdžių ugdymą. Pedagogai su vaikais kalbėjosi apie saugumą buityje ir taisykles kelyje, vaikai mokėsi išvengti pavojingų situacijų. Aiškinosi, kur kreiptis pagalbos, kas gali jiems padėt

Projekto trečia savaitė „Mums kartu sportuot smagu“. Jos metu daug dėmesio skirta fiziniam aktyvumui, kurio tikslas – supažindinti vaikus su olimpiniu judėjimu, tradicijomis, olimpinėmis sporto šakomis. Sportininkas Kiškis keliavo per grupes su knyga, kurioje pasakojimai apie kiškiuką Olimpiuką. Vaikai gavo užduotį sugalvoti mūsų sportininkui Kiškiui vardą.

Saulėtą penktadienio rytą visi susirinko į darželio kiemą sportuoti. Iškilmingai buvo įnešta tautinė olimpinė vėliava ir olimpinės deglas. Atlikę mankštą vaikai prisiekė laikytis taisyklių ir garbingai siekti pergalių. Teisėjavo Kiškis. Vyko tikros varžybos. Skambant plojimams, šūksniams vaikai palaikė vieni kitus. Vaikų šypsenos neslėpė patirto džiaugsmo ir gerų emocijų.

Projekto ketvirta savaitė „Visi mes galime daug“. Visi ruošėsi sveikatingumo ir kūrybiškos raiškos savaitei. Vaikai iš namų atsinešė medaus, uogienių, arbatų, vaistažolių, vaisių, daržovių. Visi ne tik smaližiavo, bet ir sužinojo apie medaus naudą. Vyko vaistažolių ir arbatžolių gėrimo ceremonija. Vaikai daug sužinojo apie arbatas ir jos vertingas savybes. Vyko pokalbiai apie daržoves, vaisius. Visose grupėse vaikai piešė, lipdė, apklijavo obuolius, kuriais šventės metu papuošė obelį.