Elektrėnų vaikų lopšelis-darželis „Drugelis“ dalyvavo Lietuvos ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupių ir pradinių klasių mokinių dainų šventėje „Skambanti vaikystė”, kuri skirta Dainų šventės „Kad giria žaliuotų” 100-mečiui.
Balandžio 25 dieną Elektrėnų lopšelio-darželio „Drugelis“ vaikų choras („Smalsučių“ gr. ir „Pabiručių“ gr.) su meninio ugdymo vadove Nomeda K. keliavo į Šakių kultūros centrą, į kurį sukvietė Šakių ikimokyklinio ugdymo mokykla „Maži žingsneliai”.
Elektrėnų lopšelio-darželio „Drugelis“ mažieji dainorėliai atliko N. Malūnavičiūtės dainą „Pasakų šalis“ organizuojamame Lietuvos ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupių ir pradinių klasių mokinių dainų šventėje „Skambanti vaikystė”, kuri skirta Dainų šventės „Kad giria žaliuotų” 100-mečiui.
Šios šventės pabaigoje jungtinis choras atliko dvi I. Šeduikienės daineles „Obuolys“ ir „Nupiešiu Lietuvą“. Vaikai sugrįžo kupini gerų emocijų ir naujų įspūdžių.
Mokant ikimokyklinio amžiaus vaikus dainuoti, vienas svarbiausių uždavinių yra siekimas, kad vaikai švariai intonuotų, dainuotų ritmiškai, išraiškingai. Kuo anksčiau bus pradėtas šis darbas, tuo didesnė tikimybė, kad vaikai išmoks taisyklingos dikcijos, artikuliacijos, kvėpavimo ir valdyti savo balsą.
Svarbu deramai parinkti vokalinį repertuarą, kuris padėtų ne tik perteikti, bet ir įtvirtinti elementarias žinias apie muziką, lavinti kūrybinę vaizduotę, skatinti kūrybą. Lietuvių liaudies dainos padeda vaikui jausmais ir protu prisiliesti prie savo protėvių dvasinių vertybių.
Vaikui dainuojant atsiranda galimybė giliau pajausti, išgyventi dainos nuotaiką.
Vienas iš vyraujančių ir nuoširdžiausių muzikinės raiškos būdų yra dainavimas, itin svarbi kiekvienam vaikui. Dainuoti nėra taip jau paprasta, kaip gali pasirodyti. Dainavimo sėklą sunku sodinti, auginti, bet vaisius jos nepaprastai saldus, gražus ir didelis.
Elektrėnų vaikų lopšelio-darželio „Drugelis“ meninio ugdymo vadovė Nomeda