Elektrėnų vaikų lopšelis-darželis „Drugelis“ mini tarptautinę vaikų knygos dieną

Tarptautinę vaikų knygos dieną minint Elektrėnų vaikų lopšelis-darželis „Drugelis“ nuoširdžiai dėkoja Elektrėnų savivaldybės viešajai bibliotekai ir darbuotojams kurie su džiaugsmu priima mūsų darželio vaikus, veda edukacijas, renginius. Minint šią gražią dieną, darželio vaikai dovanojo renginį bibliotekos darbuotojams.

Mūsų darželis vykdydamas ilgalaikį projektą „Augu kartu su knyga“ didelį dėmesį skiria skaitymo įgūdžių ugdymui, kuris prasideda nuo ankstyvojo amžiaus ir tęsiasi per visą gyvenimą.

Svarbiausia yra sukurti palankią skaitymo atmosferą ir skatinti vaiką skaityti įvairias knygas, žurnalus ir kitus tekstus, kurie atitinka jų pomėgius ir suinteresuotumą. Tai gali būti pasakojimai prieš miegą, lankymasis bibliotekoje, skaitymas netradicinėse vietose.

Skaitymas turi būti suprantamas kaip malonus užsiėmimas, kuris gali praturtinti gyvenimą ir plėsti žinias. Skaitymas ikimokykliniame amžiuje yra labai svarbus vaiko vystymosi procesas. Jis padeda formuoti kalbos suvokimą, kūrybiškumą ir gebėjimą koncentruotis.

Skaitant vaikams nuo pat mažumės, skatinamas jų smalsumas, kalbos įgūdžiai ir emocinis intelektas. Tai taip pat puikus būdas suartinti vaiką su pasauliu ir skatinti jo aktyvų protinį augimą. Skaitymo įgūdžių formavimas ikimokykliniame amžiuje turi didelę įtaką vyresnėse klasėse.

Vaikai, turintys gerus skaitymo įgūdžius, dažniausiai lengviau įsisavina naują informaciją ir supranta mokomąsias medžiagas. Jie gali greičiau ir efektyviau mokytis, nes geba greitai perskaityti ir apdoroti tekstus.

Tai taip pat suteikia jiems pranašumą rašant, analizuojant literatūrinius kūrinius ar sprendžiant matematinius uždavinius. Be to, geri skaitymo įgūdžiai padeda sklandžiau bendrauti, suprasti sudėtingus tekstus ir kritiškai mąstyti. Todėl skatinimas tobulinti skaitymo įgūdžius turi ilgalaikę naudą ne tik akademiniam, bet ir asmeniniam bei profesiniam vaiko vystymuisi.

Balandžio 8 dieną darželis minėjo vaikų knygos dieną ir tuo pačių atidarė darželio lauko bibliotekėlę.

Elektrėnų vaikų lopšelio-darželio „Drugelis“ administracija

Elektrėnų vaikų lopšelio-darželio „Drugelis“ direktorė Justina Zaleckienė

PAIEŠKA SVETAINĖJE

Projektai

Projektai
Projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės“ naujienos

Leidinys „Vaikų sveikatos žemėlapis“

Leidinys „Vaikų sveikatos žemėlapis“

Steigėjas

Steigėjas

Elektrėnų vaikų lopšelis-darželis „Drugelis“
Įstaigos kodas 190649911
A. s. LTxx xxxx xxxx xxxx xxxx
Bankas

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Direktorė – Justina Zaleckienė

Sodų g. 7, 26103 Elektrėnai
Tel./faks. (8 528) 39217
Tel. (8 528) 39720
El. p.: darzelisdrugelis@gmail.com

2024 © Elektrėnų vaikų l-d „Drugelis“
Versija neįgaliesiems